21.05.2016r.

Ogólnopolska Olimpiada Sportowa
Uniwersytetów Trzeciego Wieku
i Organizacji Senioralnych

Głównym organizatorem Olimpiady
jest
Uniwersytet Trzeciego Wieku
w Łazach
 
współorganizatorami Olimpiady są:
- Gmina Łazy
-OSiR Łazy
- MOK Łazy
 
W promocji i oprawie artystyczne wspiera nas
STOWARZYSZENIE BENE TIBI

VII OLIMPIADA

V OLIMPIADA

IV OLIMPIADA


źródło:
MINISTERSTWO SPORTU I TURYSTYKI

III OLIMPIADA


     (klijnij na filmik by powiększyć)
ZAPROSZENIE - „MEDYCYNA JEST DLA LUDZI” PDF Drukuj Email

20 lutego 2016 r. zaplanowano Dzień Otwarty HCC, pod hasłem „Medycyna jest dla ludzi”. Wydarzenie to ma umożliwić mieszkańcom górnośląskiej aglomeracji bezpośredni kontakt z Gośćmi Kongresu – specjalistami wybranych dziedzin medycyny. Tematyka takich otwartych spotkań dotyczyć będzie szeroko rozumianej promocji zdrowego stylu życia, edukacji zdrowotnej, a także znaczenia właściwie prowadzonej profilaktyki.

 

 

ZAPROSZENIE dla SENIORÓW, które uprawnia Państwa do bezpłatnego wstępu na Dzień Otwarty Kongresu „Medycyna jest dla ludzi”, który odbędzie się  20 lutego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (za Spodkiem) w Katowicach.

Bilet może być wydrukowany jeden na kilka osób, także na drukarce czarno-białej. BILET DO WYDRUKOWANIA


PROGRAM WYDARZENIA

LAST_UPDATED2
 
Trwa organizacja Olimpiady w Łazach PDF Drukuj Email

21 maja w Łazach odbędzie się VIII Olimpiada Sportowa UTW „Trzeci Wiek na Start”, która przyciąga na Jurę uczestników z całej Polski. Seniorzy konkurują w różnych dyscyplinach sportowych, doskonale się przy tym bawiąc.

Pierwsze spotkania związane z organizacją olimpiady dla seniorów już się odbyły. Rozmowy między Uniwersytetem Trzeciego Wieku, a włodarzami miasta i przedstawicielami jednostek, w których będą odbywać się będą poszczególne konkurencje zaowocowały pierwszymi konkretami. Wiadomo już, że VIII Olimpiada Sportowa UTW w Łazach odbędzie się 21 maja. Zawodnicy wystartują nie w dziewięciu, jak to było w latach ubiegłych, a w dziesięciu konkurencjach. W tym roku oprócz zawodów pływackich, lekkoatletyki, strzelectwa, tenisa stołowego, zawodów kajakowych, turnieju szachowego, turnieju brydżowego, turnieju boule i przełajów rowerowych zawodnicy konkurować będą w nowej dyscyplinie jaką jest łucznictwo.

10 lutego w sali posiedzeń Urzędu Miasta i Gminy w Łazach dobyło się posiedzenie Sztabu Olimpijskiego, podczas którego omówiono szczegóły dotyczące organizacji imprezy. Udział w spotkaniu wzięli sędziowie, przedstawiciele służb medycznych, służb ochrony, zabezpieczenia, straży, policji i wolontariuszy. Uczestników spotkania powitał burmistrz Łaz Maciej Kaczyński, a rozmowy poprowadziła Krystyna Męcik, prezes UTW w Łazach.

„Bardzo się cieszę, że Państwo przybyli. To dla nas jako Uniwersytetu Trzeciego Wieku wielkie wyzwanie organizować tak duże przedsięwzięcie. Gdy zaczynaliśmy osiem lat temu organizację zawodów sportowych dla seniorów nie przypuszczaliśmy, że w ciągu kilku lat urosną one do wielkości masowej imprezy i wyjdą poza granice Polski. Jednocześnie cieszymy się, że nasza praca przyniosła takie efekty. Oczywiście nie udałoby się to bez Państwa wsparcia. Chcę w tym miejscu bardzo podziękować za doskonałą współpracę z włodarzami miasta oraz wszystkimi służbami, jednostkami i osobami, które w jakikolwiek sposób przyczyniają się do tego, aby olimpiada się odbyła, a jej poziom z roku na rok był coraz wyższy” – powiedziała Krystyna Męcik.

Na początku uczestnicy spotkania wyrazili swoje refleksje na temat zeszłorocznej olimpiady. Podsumowano organizację i sposób zabezpieczenia imprezy, aby w tym roku jeszcze bardziej zwiększyć komfort uczestnictwa w zawodach. Uczestnicy spotkania podkreślili bardzo dobrą organizację zeszłorocznej imprezy i podkreślili, że w tym roku dołożą wszelkich starań, aby była ona na takim samym, a nawet wyższym poziomie. Priorytetami stało się zabezpieczenie imprezy i w tej sprawie wypowiedzieli się: Agnieszka Dudkiewicz, zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Łazach, Justyna Kośmida, przedstawicielka Promedu czuwającego nad obsługą medyczną zawodników, Adam Szmajdziński, koordynator ochrony oraz Henryk Mogieła, komendant OSP w Ciągowicach. Jeżeli chodzi o poszczególne konkurencje swoje uwagi dotyczące ich przebiegu wyrazili sędziowie z AWF w Katowicach, z UTW w Bytomiu i Zawierciu z sędzią głównym, Adrianem Kałą na czele, którzy również zadeklarowali pomoc i rzetelną współpracę. Podczas olimpiady wiele zadań będą wykonywali wolontariusze. Będą to harcerze, których gotowość do działania przedstawiła Małgorzata Rzepecka oraz uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego, których reprezentowała dyrektor szkoły Marzena Orzoł. W wolontariacie pracować również będą strażacy – członkowie gminnych OSP, emerytowani policjanci i słuchacze UTW . W sali gimnastycznej „GOSTKA” będzie się odbywać wprowadzona od tego roku nowa konkurencja jaką jest łucznictwo . Zasady i regulamin Łucznictwa przedstawił Adam Ścibski – trener, czterokrotny Mistrz Polski w łuku olimpijskim, reprezentant kraju na Mistrzostwa Świata w łucznictwie terenowym w Dublinie. Rozwiązaniami merytorycznymi związanymi z regulaminem zajmuje się Centrum Promocji i Przedsiębiorczości UMiG w Łazach. Koszty organizacji Olimpiady leżą w większości po stronie UTW Łazy. Dlatego Zarząd poszukuje sponsorów, bierze udział w konkursach, aby VIII Olimpiada spełniła nasze i uczestników oczekiwania.          

                                                                                                                     Agnieszka Seweryn

 

 

LAST_UPDATED2
 
Turystyka dla seniora PDF Drukuj Email
Zapraszamy do zapoznania się z nowymi ofertami turystycznymi na rok 2016r.
 
 
Zimowa Senioriada na Podhalu 2016 PDF Drukuj Email
III Ogólnopolska Zimowa Senioriada na Podhalu , Rabka-Zdrój 1-2 marca 2016
 
 
 
LAST_UPDATED2
 
OSIECKA BLIŻSZA ŁAZOWIANOM PDF Drukuj Email
 

Życie i twórczość Agnieszki Osieckiej były tematem czwartkowej Kawiarenki Literackiej. Lidia Kałuzińska (studentka UTW) przybliżyła sylwetkę poetki i autorki tekstów, a solistki ze Studia Piosenki w Miejskim Ośrodku Kultury zaprezentowały największe przeboje pisarki.

Kim była, co lubiła, kogo kochała i jak tworzyła Agnieszka Osiecka? Na prawie wszystkie pytania starała się odpowiedzieć Lidia Kałuzińska w swoim wykładzie poświęconym życiu i twórczości Agnieszki Osieckiej. I jak stwierdza prelegentka o tej wielkiej pisarce, poetce i autorce takich tekstów jak: „A ja wolę moją mamę”, „Diabeł i raj”, „Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma”, „Małgośka”, „Ludzkie gadanie” można opowiadać bardzo długo. Lista tekstów Agnieszki Osieckiej, które stały się przebojami polskiej sceny muzycznej jest bardzo długa. Podobnie jak liczba nagród literackich, artystycznych i muzycznych. Najlepszym odzwierciedleniem fenomenu poetki były muzyczne wykonania jej piosenek, które wykonały wokalistki ze Studia Piosenki w Łazach. Na polskiej scenie muzycznej teksty Agnieszki Osieckiej śpiewały m.in. Maryla Rodowicz, Violetta Villas, Majka Jeżowska, Ewa Bem, Urszula Sipińska.

Czwartkowa Kawiarenka Literacka zorganizowana została przez Bibliotekę Publiczna Miasta i Gminy i UTW w Łazach.

LAST_UPDATED2
 
„HOKUS - POKUS, CZARY - MARY” PDF Drukuj Email
 

„Jeden pomiędzy ważnymi dniami roku jest dzień św. Andrzeja, chodzi właśnie o dzień i noc, które mają osobliwą moc człowiek nie powinien zaglądać w zamiary Boże, jednak w dzień św. Jędrzeja to jakby wolno było raz zapytać o przyszłość”.

Takimi słowami oraz zapaleniem świec rozpoczęły się 30.11.2015 obchody andrzejek w przedszkolu. Uroczystość uświetnili przedstawiciele UTW w Łazach: Maria Poczciarska, Barbara Sołtysik, Małgorzata Iwińska, Lidia Kałuzińska, Ewa Wójcik, Janina Bajkowska, Hanna Włodyka oraz Bogdan Radko, którzy przybliżyli dzieciom tradycję obchodów wigilii Świętego Andrzeja i wzięli udział w zabawach. Dzieci w magicznym nastroju mogły wywróżyć sobie co czeka je w przyszłości – tej bliższej i dalszej. Przedszkolaki wróżyły sobie z korków, magicznych kart, monet, butów oraz z wosku. Przez dziurkę od klucza, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa, płynny wosk układał się w przeróżne figury. Okazało się, że większość przedszkolaków wyruszy w dalekie podróże, będzie szczęśliwymi posiadaczami małego zwierzątka lub .. nie musimy zdradzać wszystkich wróżb. Następne andrzejkowe wróżby już za rok – ciekawe jaka przed nami przyszłość.

Monika Wydmuch

LAST_UPDATED2
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Należymy do

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach jest członkiem Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń UTW
 
 

W oku kamery

Neptunalia
 
 
 Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla themes cheap web hosting Valid XHTML and CSS.

Wyświetla ilość odsłon artykułów : 128624
Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość