V OLIMPIADA

IV OLIMPIADA


źródło:
MINISTERSTWO SPORTU I TURYSTYKI

III OLIMPIADA


     (klijnij na filmik by powiększyć)
Inauguracja Roku Akademickiego PDF Drukuj Email

Inauguracja Roku Akademickiego 2014-2015

       Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach serdecznie zaprasza na Inaugurację Roku Akademickiego 2014-2015. Uroczystość odbędzie się 6.11.2014 (czwartek) o godz. 16.00  na Sali w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach.

       Z przyczyn od nas niezależnych - przedłużającym się remontem w budynku Mok-u- wcześniejszy zaplanowany termin inauguracji, musiał ulec zmianie.  

Serdecznie

Zapraszamy!!

 

 

LAST_UPDATED2
 
I Kongres Zdrowia Seniorów Ziemi Zawierciańskiej PDF Drukuj Email

I  Kongres Zdrowia Seniorów Ziemi Zawierciańskiej

„Starzejemy celebrity sextapes się w dobrym stylu”

26 września 2014 Zawiercie,

Miejski Ośrodek Kultury w Zawierciu.

,,Kto się czuje szczęśliwy, nie starzeje się” Paul Heyse

 

26 września w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu odbył się I Kongres Zdrowia Seniorów Ziemi Zawierciańskiej „Starzejemy się w dobrym stylu”. Podstawowym celem kongresu była integracja środowiska 60+, odpowiedź na jego bieżące potrzeby, promocję aktywności fizycznej w każdym wieku oraz edukację z zakresu profilaktyki prozdrowotnej. Wykłady połączono z prezentacją produktów związanych bezpośrednio z tematyką konferencji.

Uroczystego otwarcia konferencji dokonali mgr Krystyna Męcik - prezes UTW Łazy oraz Jan Gwizd - prezes UTW Zawiercie. Poruszyli oni kwestie dotyczące aktywności fizycznej seniorów, jak należy dbać o zdrowie aby być niezależnym i móc cieszyć się każdym dniem bez względu na wiek. Poprzez zaprezentowanie ciekawych materiałów, ukazali również najważniejsze przesłanie projektu, że „aktywna starość to szczęśliwa starość”.

W kolejnych sesjach, które dotyczyły profilaktyki zdrowotnejmgr Marzena Rojek przedstawiła szeroką gamę problemów zdrowotnych, które są konsekwencją  nieprawidłowego odżywiania się i stosowania używek.

Dr Anna Witiuk-Misztalska poruszyła kwestie spadku aktywności ruchowej oraz izolacji społecznej osób starszych. Wykazała istotną rolę geriatry, który poprzez swoją specjalistyczną wiedzę potrafi otoczyć kompleksową opieką osoby w podeszłym wieku.

Mgr Justyna Kośmida oraz dr Ryszard Grzywocz udzielali rad dotyczących dobrania odpowiedniej formy ruchu do danego wieku i schorzenia. Ukazali w ten sposób, że każdy rodzaj sportu rządzi się swoimi prawami, a tylko od nas zależy jak umiejętnie skorzystamy z jego zalet. Przedstawili także sport masowy jako ucieczkę od zagrożeń cywilizacji.

Z kolei mgr Andrzej Skrzyński zaprezentował stan realizacji Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych. Poruszony został także temat Założeń Długofalowej Polityki Senioralnej w Polsce na lata 2014-2020.

W Kongresie wzięło udział jeszcze kliku wybitnych specjalistów, a mianowicie: dr hab. n. med. Jerzy Stojko „Organizmy modyfikowane genetycznie – fakty i mity” oraz Ryszard Klein „Fizjologia umysłu, a zdrowie i szczęście”.

Projekt był dużym wyzwaniem, z racji tego, że realizowany był po raz pierwszy na terenie powiatu zawierciańskiego. Była to cenna i potrzebna inicjatywa.

         Organizatorzy ma nadzieję, że I Kongres zdrowia seniorów ziemi zawierciańskiej „Starzejemy się w dobrym stylu” już na stałe wpisze się w kalendarz imprez zawierciańskich i będzie mógł być realizowany cyklicznie. 

 

 

 

 

LAST_UPDATED2
 
II Międzynarodowe Zawody w Chodzie Sportowym PDF Drukuj Email

II Międzynarodowe Zawody w Chodzie Sportowym

International Race Walking Tour

Mistrzostwa Polski Weteranów

Mistrzostwa hentai sex Makroregionu Młodzików

 

       13 września 2014 delegacja studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łazach wzięła udział w II Międzynarodowych Zawodach w Chodzie Sportowym, które zorganizowano w Katowicach. Była to druga odsłona międzynarodowego cyklu International Race Walking Tour realizowanego w Czechach, na Słowacji oraz w PolsceW zawodach udział wzięło ponad 150 zawodników, którzy mogli wystartować w jednej z czterech kategorii wiekowych, a ponadto sprawdzić się w nordic walkingu.

      Najwięcej emocji wzbudziła kategoria OPEN na dystansie 10 km. Rywalizację wygrał srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie - Erick Barrondo, II miejsce Andriejem Kovenko i III dla Rafałem Fedaczyńskim

      W zawodach nie zabrakło gwiazd światowej klasy oraz najlepszych chodziarze wielu krajów (m.in. Litwy i Gwatemali) a wśród nich reprezentanci AZS AWF Katowice – Katarzyna Golba, Agnieszka Dygacz i Rafał Fedaczyński.

      W czasie trwania zawodów nasi Studenci mieli możliwość podszlifować technikę z nordic-walking  pod okiem doświadczonych instruktorów z Akademii Wychowania Fizycznego im. J. Kukuczki w Katowicach. Częścią imprezy był zorganizowany chód  techniką nordic- walking na dystansie 1 km. Wzięli w nim udział studenci UTW Łazy, zdobywając miejsca medalowe. Wiesław Kwinta oraz Teresa Łukasik zajęli w swojej kategorii II miejsca na podium.

     Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i nagrody.

     Dziękujemy serdecznie pani Marzenie Paruzel- Dyja za zaproszenie i możliwość uczestnictwa w tym wspaniałym wydarzeniu. W sporcie chodzi nie tylko o rywalizację ale przede wszystkim o świetną zabawę, a te zawody były tego doskonałym przykładem.

 

zzzz.jpg  1.jpg

 

aaaa.jpg   ssss.jpg

  

www.jpg   eee.jpg

 

LAST_UPDATED2
 
I Kongres zdrowia seniorów ziemi zawierciańskiej PDF Drukuj Email
Serdecznie zapraszamy na

I  Kongres zdrowia seniorów ziemi zawierciańskiej

„Starzejemy się w dobrym stylu”
 

26 września 2014 Zawiercie,
Miejski Ośrodek Kultury w Zawierciu.
 
 
 
 
W dniach 26 września 2014r. Zawierciu odbędzie się I  Kongres Seniorów Ziemi Zawierciańskiej w godzinach 9.00 – 16.00

 
O konferencji
„Kto się czuje szczęśliwy, nie starzeje się” Paul Heyse
    Sprawność fizyczna jak i psychiczna wpływa na nasze samopoczucie i rozwój społeczeństwa. Pomimo podeszłego wieku musimy zdawać sobie sprawę z pojawiających się chorób i możliwości dzisiejszej medycyny w walce z nimi.
Aby być niezależnym i cieszyć się z życia wraz z bliskimi nam ludźmi, bez względu na wiek, powinniśmy być świadomi jak zadbać o swoje zdrowie.
 

Zakres zagadnień zdrowotnych poruszanych w trakcie kongresu:
•    Choroby oczu u seniorów: zaćma, jaskra, degeneracja plamki żółtej.
•    Reumatologia, choroby reumatyczne i powikłania.
•    Dieta i jej współzależność ze zdrowiem.
•    Szkodliwe używki.
•   naked celebrities  Najnowsze badania nad chorobami serca i układu krążenia.
•    Profilaktyka zdrowotna.
•    Techniki badania fizykalnego i kompleksowe badania fizykalne.
•    Subiektywne i obiektywne badania słuchu osób starszych wskazane przy niedosłuchu, zawrotach głowy, zaburzeniach równowagi.
 
 
Ramowy program konferencji obejmuje następujące sesje:
I SESJA: ,,Aktywność fizyczna seniorów- receptura na długowieczność”
   celebrity porn fakes      Mgr Krystyna Męcik- prezes UTW Łazy
II SESJA: ,,Przez żołądek do… mózgu- dieta a ryzyko występowania depresji    Mgr. Marzena Rojek- specjalista ds. zdrowia publicznego
III SESJA ,,Organizmy modyfikowane genetycznie- fakty i mity.”
Dr hab. n. med. Jerzy Stojko
 IV SESJA ,,Co geriatra może dać seniorowi?”
Dr Anna Witiuk- Misztalska
 V SESJA ,,Fizjologia umysłu, a zdrowie i szczęście”
Ryszard Klein- pisarz
VI SESJA ,,Rządowy program na rzecz aktywności osób starszych”
mgr Andrzej Skarżyński
VII SESJA ,,Jak dobrać optymalną formę ruchu do danego wieku i schorzenia.” mgr Justyna Kośmida
VIII SESJA: ,,Sport masowy- ucieczką od zagrożeń cywilizacji”
dr Ryszard Grzywocz- wykładowca AWF Katowice
Realizacja projektu ma na celu ukazanie, iż „aktywna starość to szczęśliwa starość”, a co za tym idzie rozszerzenie wiedzy z zakresu profilaktyki, aktywności zawodowej i promocji  zachowań prozdrowotnych wśród osób starszych.
W realizację I Kongresu Zdrowia Seniorów Ziemi Zawierciańskiej włączyli się: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Rzecznik Praw Obywatelskich, Sejmowa Komisja Polityki Senioralnej, Urząd Marszałkowski, Urząd Wojewódzki, Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta Zawiercie.
 
ORGANIZATORZY:
 UTW Łazy, UTW Zawiercie, ”Probus” Zawiercie,  CIL Zawiercie , MOK Zawiercie, Powiatowa Rada Seniorów, Stowarzyszenie Alzheimer.
LAST_UPDATED2
 
FORUM TRZECIEGO WIEKU- KONFERENCJI TOWARZYSZĄCEJ XXIV FORUM EKONOMICZNEMU PDF Drukuj Email

W dniach 3 -6 września 2014r w Krynicy i Nowym Sączu odbyło się Forum Trzeciego Wieku Towarzyszące XXIV Forum Ekonomicznemu pod Honorowym Patronatem Władysława Kosiniaka – Kamysza Ministra Pracy i Polityki Społecznej, Ireny Lipowicz- Rzecznika Praw Obywatelskich, Małgorzaty Fuszary - Sekretarz Stanu, Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania.

Organizatorem była Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku, Stowarzyszenie Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku, Fundacja Europejski Instytut Rozwoju Obywatelskiego.

           Forum rozpoczęło wystąpienie Wiesławy Borczyk Prezesa Zarządu Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Stowarzyszenia Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku – w imieniu Organizatorów Forum.

Podczas forum odbyła się Debata: Polityka Senioralna w Polsce Wyzwaniem XXI z udziałem:

-  Władysława Kosiniaka - Kamysza Ministra Pracy i Polityki Społecznej,

-  Igora Radziewicza- Winnickiego, Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Zdrowia,

-  Michała Szczerby Posła na Sejm RP Przewodniczącego Sejmowej Komisji Polityki Senioralnej,

-  Mieczysława Augustyna Senatora RP Przewodniczącego Senackiej Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej,

-  Marka Sowy Marszałka Województwa Małopolskiego,

-  prof. dr hab. Bolesława Samolińskiego Przewodniczącego Rady Polityki Senioralnej,

-  Macieja Kucharczyka Dyrektora Zarządzającego AGE Platform Europa,

-  prof. dr hab. Tomasza Grodzickiego, Krajowego Konsultanta ds. Geriatrii, Kierownika Oddziału Klinicznego Chorób Wewnętrznych w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie,

-  dr hab. Piotra Szukalskiego z Uniwersytetu Łódzkiego, eksperta, Uniwersytet Łódzki, Instytut Socjologii, Krystyny Lewkowicz Prezesa Fundacji Ogólnopolskie Porozumienie UTW.

Podczas drugiego dnia Forum III Wieku odbyły się II Panele.

I Panel: Seniorzy w społeczeństwie obywatelskim – 25 lat wolności

Głównym tematem Panelu były problemy związane z budową społeczeństwa obywatelskiego i roli seniorów w  procesach demokratyzacji. Organizacje pozarządowe - III sektor -  w państwach demokratycznych odgrywają ważną rolę w tworzeniu przestrzeni publicznej przyjaznej wszystkim grupom społecznym. Profesjonalizacja  NGO, rozwój kompetencji, nowoczesne formy zarządzania oraz  standaryzacja działań  są niezbędne dla   wzmocnienia pozycji III sektora w relacjach z sektorem publicznym  i gospodarczym. Panel będzie również  miejscem międzynarodowej wymiany informacji i " dobrych praktyk" krajów Unii Europejskiej.

Gościem specjalnym był Józef Burian - Sekretarz Stanu, Ministerstwo Pracy, Spraw Społecznych i Rodziny, Słowacja.

W dyskusji wzięli udział:

-  Maciej Julian Kucharczyk - Dyrektor Zarządzający, AGE Platform Europe, Belgia

-  Barbara Imiołczyk - Główny Koordynator ds. Komisji Ekspertów i Rad Społecznych, Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, Polska

-  Alina Respondek - Dyrektor FRSE Warszawa, Zastępca Dyrektora Programu Erasmus+, Edukacja dorosłych, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowa Agencja Programu Erasmus+, Polska;

-  doc. dr Ewelina Hrycaj- Małanicz, Dyrektor Polskiego UTW, Prezes Stowarzyszenia Lekarzy, Lwów, Ukraina;

-  Pavel Machal - Prezes , Stowarzyszenie Uniwersytetów Trzeciego Wieku , Czechy
Romana Pawlińska-Chmara - Uniwersytet Opolski, członek Rady Polityki Senioralnej, Polska;

II Panel: Ekonomia przyjazna seniorom. Srebrna gospodarka.

Głównym tematem Panelu były sprawy dotyczące starzejące naked celebrities się społeczeństwa, jakie to wyzwanie XXI wieku dla decydentów w całej Europie. Jak możemy wykorzystać procesy demograficzne do kształtowania  i wdrażania polityki senioralnej? Jak skutecznie promować edukację i aktywność  osób starszych w oparciu o uniwersytety trzeciego  wieku i organizacje seniorskie? W jaki sposób wykorzystać potencjał i doświadczenie seniorów ?  Jaką strategię należy przyjąć dla rozwoju "srebrnej gospodarki" - nowoczesnego rynku, z kompleksową ofertą usług zdrowotnych, opiekuńczych i społecznych dla osób starszych i nowymi miejscami pracy?

Gość Naked Girls specjalnym była Władysław Kosiniak-Kamysz - Minister , Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej,

Paneliści:

-  Marek Sowa- Marszałek Województwa Małopolskiego, Polska;

-  Maria Dolors Nuñez - Dyrektor Programu Srebrna Gospodarka, ACCIO - Agencja Innowacji i Przedsiębiorczości przy Rządzie Katalonii , Hiszpa

-  Christina Rogestam - Prezes, Związek Szwedzkich Emerytów , Szwecja;

-  Dariusz Rostkowski - Doradca, Departament Edukacji i Wydawnictw, Narodowy Bank Polski, Polska;

-  Oleh porn cartoon Shmilyk, Przewodniczący NGO "Regional Development Agency "Perspective Stryyschyny"; kraina

-  R oman Kolek -Wicemarszałek Województwa Opolskiego;

W ramach III Sesji odbyły odbył się wykład dotyczący zaangażowania organizacji seniorskich (Age Platform Europe) w poprawę jakości życia seniorów. Omówienie wyników projektów European Minimum Incam Network. Prowadzącym był Kucharczyk Maciej, Dyrektor Zarządzający Age Platform Europe, dr Jolanta Perek- Białas, Uniwersytet Jagielloński, Szkoła Główna Handlowa, Wiceprzewodnicząca Rady Polityki Senioralnej.

Przeprowadzono również Panel Dyskusyjny : Aktywne starzenie się społeczeństwa. Jak wykorzystać potencjał osób starszych ?

Paneliści:

- Elżbieta Achinger, Poseł na Sejm RP, Sejmowa Komisja Polityki Senioralnej;

-  Wioletta Wilimska, Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie;

-  Jacek Woźniak, Pełnomocnik Zarządu Województwa Małopolskiego ds. Planowania Strategicznego;

-  Alina celebrity sex tapes Respondek, przedstawiciel Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Europejski Program ERASMUS +; Warszawa.

-  dr hab. Piotr Szukalski, Uniwersytet Łódzki, Instytut Socjologii,ekspert;

-  Andrzej Martynuska, Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie;

-  Stefan Mac Gill, wiceprzewodniczący UEA (Światowy Związek Esperanta) w Rotterdamie, Holandia;

Obrady Forum III Wieku będą relacjonowane przez media krajowe i zagraniczne.

 

zdjęcia celeb gossip z Forum można obejrzeć klikając na LINK

LAST_UPDATED2
 
Zaproszenie- NA TRATWIE PRZYJAŹNI PDF Drukuj Email
LAST_UPDATED2
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

VI OLIMPIADA-24 maja

Głównym organizatorem Olimpiady
jest
Uniwersytet Trzeciego Wieku
w ŁazachStworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla themes cheap web hosting Valid XHTML and CSS.

Wyświetla lesbian milf ilość odsłon artykułów : 68640
Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość