21.05.2016r.

Ogólnopolska Olimpiada Sportowa
Uniwersytetów Trzeciego Wieku
i Organizacji Senioralnych

Głównym organizatorem Olimpiady
jest
Uniwersytet Trzeciego Wieku
w Łazach
 
współorganizatorami Olimpiady są:
- Gmina Łazy
-OSiR Łazy
- MOK Łazy
 
W promocji i oprawie artystyczne wspiera nas
STOWARZYSZENIE BENE TIBI

VII OLIMPIADA

V OLIMPIADA

IV OLIMPIADA


źródło:
MINISTERSTWO SPORTU I TURYSTYKI

III OLIMPIADA


     (klijnij na filmik by powiększyć)
ZIMOWA SENIORIADA NA PODHALU 2016 PDF Drukuj Email

W dniach 1-3 marca 2016r miał miejsce wyjazd studentów UTW Łazy na Senioriadę Zimową do Rabki – Zdroju. Już po raz trzeci Rabka otworzyła swe gościnne progi. Tym razem w imprezie wzięły udział 24 uniwersytety Trzeciego Wieku, w tym: UTW z Wołynia na Ukrainie ( Łuck) oraz z Austrii (Wiedeń) – w sumie 330 zawodników.

Z naszego uniwersytetu pojechało 15 zawodników i liczna grupa kibiców.

Pierwszego dnia pobytu obejrzeliśmy dwa krótkie przedstawienia w Teatrze Lalek „Rabcio”, które wprawiły nas w doskonały nastrój na resztę dnia. Następnie spędziliśmy uroczy wieczór integracyjny. W kolacji integracyjnej wzięło udział 320 osób z 11 UTW i organizacji zrzeszających seniorów z całej Polski i z zagranicy. Nawiązaliśmy wiele nowych, obiecujących znajomości.

Drugiego dnia o 9.00 uroczysty przemarsz wszystkich zawodników z poszczególnych uniwersytetów rozpoczął III Senioriadę.

O godz. 15.00 ogłoszone zostały wyniki i wręczone nagrody.

Zwycięstwo odniosły UTW : Gliwice –I miejsce, Rabka-Zdrój –II miejsce, Rzeszów –III miejsce.

W końcowej klasyfikacji nasz UTW zajął ósme miejsce. Medale zdobyli: Prezes UTW Łazy p. Krystyna Męcik w biegach narciarskich oraz burmistrz Łaz p. Maciej Kaczyński w slalomie gigancie.

Pobyt w Rabce był bardzo udany. Zarówno pogoda, jak i humory dopisały w pełni.

Bożena Haczyk

 

 

 

LAST_UPDATED2
 
ODZNACZENIA W URZĘDZIE MARSZAŁKOWSKIM PDF Drukuj Email

           26 lutego 2016 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach odbyło się wręczenie Złotej Odznaki Honorowej " Za Zasługi dla Województwa Śląskiego" złożz wniosku Prezes Ogólnopolskiej Federacji UTW Pani Wiesławy Borczyk złożonego do Kapituły Sejmiku Śląskiego.

Za całokształt działalności na rzecz rozwoju ruchu Uniwersytetów Trzeciego Wieku - edukacji, aktywności i integracji osób starszych oraz przyczynienie się do kulturalnego i społecznego rozwoju województwa śląskiego odznaczenia otrzymały Panie:

  1. - Pani Krystyna Męcik - Prezes UTW w Łazach,
  2. - Pani Krystyna Jurczewska-Płońska - Prezes Gliwickiego UTW,
  3. - Pani Krystyna Rawska - Prezes Świętochłowickiego UTW.

Uroczystość odbyła się w Sali Błękitnej Sejmiku Śląskiego, w której uczestniczyli m.in. prof. Maria Zrałek, dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych i Wydziału Administracji i Zarządzania WSH , Przewodniczącą Śląskiej Rady ds. Seniorów oraz Członkowie Śląskiej Rady ds. Seniorów, przedstawiciele Sejmiku i Marszałka Województwa Śląskiego, Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Katowicach i przedstawiciele Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń UTW.

czytaj wniosek o odznaczenie

 

LAST_UPDATED2
 
PŁYWACKA INTEGRACJA W BYTOMIU PDF Drukuj Email

7 lutego 2016r. na krytej pływalni bytomskiego OSiR-u odbyły się międzypokoleniowe zawody pływackie „10 km na 10-lecie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bytomiu”.

Zawody miały formę sztafety 5 zespołów. Na 5 torach basenu rywalizowały sztafety zaproszonych UTW z Łaz, Chorzowa, Świętochłowic i gospodarzy czyli z Bytomia oraz dzieci ze szkoły podstawowej z Miechowic – łącznie 69 zawodników.

UTW Łazy reprezentowało 11 studentów: Teresa Ziaja, Urszula Marzec-Roguska, Ewa Miklaszewska, Grzegorz Bednarski, Krzysztof Kubicz, Grzegorz Kaliś, Andrzej Męcik, Maciej Szram, Zbigniew Sołtysik, Ryszard Słowikowski i Jan Ślężyński.

Najszybciej, bo w czasie 2godz 48min 41sek. konkursowy dystans 10km pokonali uczniowie szkoły podstawowej.

W rywalizacji UTW - I miejsce zajęła reprezentacja naszego UTW z czasem 2godz. 52min. 21sek. W nagrodę otrzymaliśmy puchar a każdy reprezentant DYPLOM UZNANIA za udział.

Dziękujemy naszym pływakom za podjęcie tego trudnego wyzwania i dziękujemy za zaangażowanie. Towarzyszącym kibicom za trzymanie kciuków i doping.

Wszyscy wrócili zmęczeni, ale szczęśliwi.

                                                                             Bogusława Wojtasik

 

 

 

LAST_UPDATED2
 
ZAPROSZENIE - „MEDYCYNA JEST DLA LUDZI” PDF Drukuj Email

20 lutego 2016 r. zaplanowano Dzień Otwarty HCC, pod hasłem „Medycyna jest dla ludzi”. Wydarzenie to ma umożliwić mieszkańcom górnośląskiej aglomeracji bezpośredni kontakt z Gośćmi Kongresu – specjalistami wybranych dziedzin medycyny. Tematyka takich otwartych spotkań dotyczyć będzie szeroko rozumianej promocji zdrowego stylu życia, edukacji zdrowotnej, a także znaczenia właściwie prowadzonej profilaktyki.

 

 

ZAPROSZENIE dla SENIORÓW, które uprawnia Państwa do bezpłatnego wstępu na Dzień Otwarty Kongresu „Medycyna jest dla ludzi”, który odbędzie się  20 lutego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (za Spodkiem) w Katowicach.

Bilet może być wydrukowany jeden na kilka osób, także na drukarce czarno-białej. BILET DO WYDRUKOWANIA


PROGRAM WYDARZENIA

LAST_UPDATED2
 
Trwa organizacja Olimpiady w Łazach PDF Drukuj Email

21 maja w Łazach odbędzie się VIII Olimpiada Sportowa UTW „Trzeci Wiek na Start”, która przyciąga na Jurę uczestników z całej Polski. Seniorzy konkurują w różnych dyscyplinach sportowych, doskonale się przy tym bawiąc.

Pierwsze spotkania związane z organizacją olimpiady dla seniorów już się odbyły. Rozmowy między Uniwersytetem Trzeciego Wieku, a włodarzami miasta i przedstawicielami jednostek, w których będą odbywać się będą poszczególne konkurencje zaowocowały pierwszymi konkretami. Wiadomo już, że VIII Olimpiada Sportowa UTW w Łazach odbędzie się 21 maja. Zawodnicy wystartują nie w dziewięciu, jak to było w latach ubiegłych, a w dziesięciu konkurencjach. W tym roku oprócz zawodów pływackich, lekkoatletyki, strzelectwa, tenisa stołowego, zawodów kajakowych, turnieju szachowego, turnieju brydżowego, turnieju boule i przełajów rowerowych zawodnicy konkurować będą w nowej dyscyplinie jaką jest łucznictwo.

10 lutego w sali posiedzeń Urzędu Miasta i Gminy w Łazach dobyło się posiedzenie Sztabu Olimpijskiego, podczas którego omówiono szczegóły dotyczące organizacji imprezy. Udział w spotkaniu wzięli sędziowie, przedstawiciele służb medycznych, służb ochrony, zabezpieczenia, straży, policji i wolontariuszy. Uczestników spotkania powitał burmistrz Łaz Maciej Kaczyński, a rozmowy poprowadziła Krystyna Męcik, prezes UTW w Łazach.

„Bardzo się cieszę, że Państwo przybyli. To dla nas jako Uniwersytetu Trzeciego Wieku wielkie wyzwanie organizować tak duże przedsięwzięcie. Gdy zaczynaliśmy osiem lat temu organizację zawodów sportowych dla seniorów nie przypuszczaliśmy, że w ciągu kilku lat urosną one do wielkości masowej imprezy i wyjdą poza granice Polski. Jednocześnie cieszymy się, że nasza praca przyniosła takie efekty. Oczywiście nie udałoby się to bez Państwa wsparcia. Chcę w tym miejscu bardzo podziękować za doskonałą współpracę z włodarzami miasta oraz wszystkimi służbami, jednostkami i osobami, które w jakikolwiek sposób przyczyniają się do tego, aby olimpiada się odbyła, a jej poziom z roku na rok był coraz wyższy” – powiedziała Krystyna Męcik.

Na początku uczestnicy spotkania wyrazili swoje refleksje na temat zeszłorocznej olimpiady. Podsumowano organizację i sposób zabezpieczenia imprezy, aby w tym roku jeszcze bardziej zwiększyć komfort uczestnictwa w zawodach. Uczestnicy spotkania podkreślili bardzo dobrą organizację zeszłorocznej imprezy i podkreślili, że w tym roku dołożą wszelkich starań, aby była ona na takim samym, a nawet wyższym poziomie. Priorytetami stało się zabezpieczenie imprezy i w tej sprawie wypowiedzieli się: Agnieszka Dudkiewicz, zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Łazach, Justyna Kośmida, przedstawicielka Promedu czuwającego nad obsługą medyczną zawodników, Adam Szmajdziński, koordynator ochrony oraz Henryk Mogieła, komendant OSP w Ciągowicach. Jeżeli chodzi o poszczególne konkurencje swoje uwagi dotyczące ich przebiegu wyrazili sędziowie z AWF w Katowicach, z UTW w Bytomiu i Zawierciu z sędzią głównym, Adrianem Kałą na czele, którzy również zadeklarowali pomoc i rzetelną współpracę. Podczas olimpiady wiele zadań będą wykonywali wolontariusze. Będą to harcerze, których gotowość do działania przedstawiła Małgorzata Rzepecka oraz uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego, których reprezentowała dyrektor szkoły Marzena Orzoł. W wolontariacie pracować również będą strażacy – członkowie gminnych OSP, emerytowani policjanci i słuchacze UTW . W sali gimnastycznej „GOSTKA” będzie się odbywać wprowadzona od tego roku nowa konkurencja jaką jest łucznictwo . Zasady i regulamin Łucznictwa przedstawił Adam Ścibski – trener, czterokrotny Mistrz Polski w łuku olimpijskim, reprezentant kraju na Mistrzostwa Świata w łucznictwie terenowym w Dublinie. Rozwiązaniami merytorycznymi związanymi z regulaminem zajmuje się Centrum Promocji i Przedsiębiorczości UMiG w Łazach. Koszty organizacji Olimpiady leżą w większości po stronie UTW Łazy. Dlatego Zarząd poszukuje sponsorów, bierze udział w konkursach, aby VIII Olimpiada spełniła nasze i uczestników oczekiwania.          

                                                                                                                     Agnieszka Seweryn

 

 

LAST_UPDATED2
 
Turystyka dla seniora PDF Drukuj Email
Zapraszamy do zapoznania się z nowymi ofertami turystycznymi na rok 2016r.
 
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Należymy do

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach jest członkiem Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń UTW
 
 

W oku kamery

Neptunalia
 
 
 Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla themes cheap web hosting Valid XHTML and CSS.

Wyświetla ilość odsłon artykułów : 152247
Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości